استفاده کاندوم می تواند یک تجربه جالب و هیجان انگیز باشد. اما با وجود انواع مختلف کاندوم موجود در بازار ، چگونه بین آنها انتخاب کنیم؟ نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که آیا قصد دارید از کاندوم به عنوان پیشگیری از بارداری استفاده کنید یا اینکه فقط می خواهید از آن برای بازی جنسی استفاده کنید. اگر برای بارداری یا محافظت از STD به کاندوم احتیاج دارید ، حتماً برچسب کاندوم را بخوانید تا ببینید که آیا تاییدیه FDA دارد یا خیر ، همچنین تاریخ انقضا را بررسی کنید تا مشکلی از بابت انقضا نداشته باشید.

1 کاندوم های شبتاب

کاندوم های درخشان در تاریکی شب بیش از 30 ثانیه روشن میمانند. آنها معمولاً غیر سمی هستند و در سه لایه ساخته می شوند. لایه داخلی و خارجی از لاتکس معمولی تشکیل شده است در حالی که لایه سوم حاوی یک رنگدانه ایمن است که شروع به درخشش می کند و بین دو لایه لاتکس پلمپ می شود . این نوع کاندوم باعث تعجب جالب می شود.

2 کاندوم های طعم دار

بسیاری از مارک های کاندوم ادعا می کنند کاندوم آنها دارای طعم های عالی و رایحه های معطر است. اسانس طعم ممکن است در محلول روان کننده موجود باشد یا روی خود کاندوم باشد. طعم هایی مانند نعنا ، انگور ، پرتقال ، موز ، توت فرنگی ، شکلات ، وانیل ، بیکن و کولا را می توان در بازار پیدا کرد. گاهی برای جذابیت بیشتر رنگ دانه های خوراکی هم به این کاندوم ها اضافه می شوند ، مثلا رنگ زرد برای طعم موز ، یا رنگ قرمز برای توت فرنگی. این کاندوم ها بیشتر برای رابطه دهانی استفاده شده و از استبال خوبی برخوردار هستند.

3 . کاندوم های خاردار

این کاندوم ها توسط هار های ریزی در سرتاسر کاندوم احاظه شدند و باعث لذت بیشتر بانو می شوند.

4 کاندوم های گرم کننده

کاندوم های گرم کننده از لاتکس نازک تر ساخته می شوند تا به افزایش احساس کمک کنند. آنها معمولاً حاوی روان کننده گرم کننده هستند که توسط رطوبت طبیعی بدن فعال می شوند و در حین مقاربت گرم می شوند. احساسات آرام و گرم باعث افزایش لذت هر دو شریک می شود.

6 کاندوم های رنگی

کاندوم تقریباً در هر رنگ موجود است. شما حتی می توانید کاندوم های سه رنگی را پیدا کنید که دارای رنگ های ملی کشورها مانند آمریکا ، فرانسه ، اسپانیا ، روسیه و ایتالیا باشد. کاندوم های دو رنگ نیز موجود هستند ، که ممکن است در طول تعطیلات استفاده سرگرم کننده باشد – مانند سیاه و نارنجی برای هالووین ، قرمز و سبز برای کریسمس و صورتی و قرمز برای ولنتاین شما.

بسیاری از انواع رنگی کاندوم برای جلوگیری از بارداری و بیماریهای مقاربتی تأیید شده توسط FDA است ، بنابراین حتماً برچسب را روی کاندوم بخوانید.

7 کاندوم های فضایی

این کاندوم ها در 5 نوع ساخته شده اند طوقی ، اره ماهی ، دکمه دار ، شمشیری  و چرخشی که هر یک طرح خاصی دارند و نحوه ی چینش خار ها بر روی کاندوم متفاوت است ، کاندوم های فضایی در ایران استقبال خوبی دارند و جزو پر فروش ترین ها هستند

ایکس دریم و شدو 2 برندی هستند که این کاندوم ها را در ایران تولید می کنند.

8 کاندوم نعنا

یک کاندوم بدون روغن و روکش شده با یک پودر است که طعم شیرینی خاصی را ارائه می دهد. کاندوم نعنا به رنگ سبز است و با فرمول عاری از قند ساخته می شود. کاندوم نعناع مورد استفاده در رابطه دهانی است. همچنین برای حفاظت از بارداری از طرف FDA تأیید شده اند

10 کاندوم های خاردرشت

این کاندوم ها با داشتن خار هایی درشت در تمامی سطح کاندوم لذت هرچه بیشتر را برای طرفین رابطه ایجاد می کند .

11 کاندوم خوراکی

کاندوم های خوراکی معمولاً در بسته های چهارگانه عرضه می شوند و در طعم های مختلفی وجود دارند. این کاندوم ها به هیچ عنوان برای رابطه جنسی امن نیستند و صرفا دارای اسانس و گذراندن لحظات شاد ساخته شده اند.

12 . کاندوم های زنانه

این کاندوم ها برای آن دسته از زوج هایی هست که آقا تمایل زیادی به استفاده از کاندوم ندارد ، در این صورت بانو می تواند این کاندوم را طبق راهنمای استفاده درون واژن خود قرار داده و به رابطه لذت بخش خود ادامه دهد.