ترمیم پرده بکارت نوعی عمل جراحی برای بازسازی پرده بکارت است. این عمل به‌طور کلی در پزشکی زنان جایگاهی ندارد، اما برخی مراکز جراحی پلاستیک به‌ویژه در اروپای غربی، آمریکا و ژاپن آن را به‌عنوان یک عمل سرپایی انجام می‌دهند.

هدف معمول برای انجام این عمل ایجاد وضعیتی است که منجر به خونریزی در آمیزش جنسی شود. این خونریزی در برخی فرهنگ‌ها نشانهٔ باکرگی تلقی می‌شود. در فرهنگ اسلامی باکرگی عروس اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورتی‌که خلاف آن در شب زفاف مشخص شود ممکن است پیامدهایی نامطلوب همچون طلاق، بی‌آبرویی خانوادگی و حتی مرگ عروس را در پی داشته باشد.

برخی از انواع این عمل در تعدادی از کشورها قانونی است، اما در برخی کشورهای دیگر تمامی انواع آن ممنوع است

 

افزایش مهاجران مسلمان در کشورهای اروپایی موجب شده تا عمل ترمیم بکارت در این کشورها هم رایج شود. آن‌هایی هم که نمی‌توانند هزینهٔ این عمل را که چیزی در حدود ۳۰۰۰ دلار است بپردازند، به کشورهایی مثل تونس یا مصر می‌روند که در آن‌ها نهایتاً با ۵۰۰ یورو می‌توان این عمل را انجام داد. با این‌که این عمل در مصر جرم تلقی می‌شود و مجازات پزشکی که این کار را انجام داده تا شش ماه زندان، جریمهٔ نقدی و اخراج از نظام پزشکی است، اما این کشور به مرکزی برای ترمیم پرده بکارت تبدیل شده که دختران جوان از کشورهای مختلف برای انجام این عمل به آن مراجعه می‌کنند.

بحث‌های اخلاقی، حقوقی و پزشکی زیادی نیز در مورد این عمل مطرح است. این بحث‌ها به ویژه پس از صدور رأی دادگاهی در شهر لیل فرانسه اوج گرفت که در آن قاضی درخواست طلاق یک مهندس فرانسوی مسلمان‌شده از یک دختر پرستار مسلمان را به دلیل باکره نبودن همسرش پذیرفت. قاضی در این حکم استدلال کرده بود که باکرگی از ویژگی‌های اساسی یک دختر در هنگام ازدواج است. این حکم اعتراضات زیادی را برانگیخت؛ از جمله یک فیلسوف زن فرانسوی هشدار داد که با رأی این دادگاه، تعداد زیادی از دختران مسلمان خواستار عمل ترمیم خواهند شد. انجام این عمل در بین پزشکان هم معترضان زیادی دارد. برای مثال ژاک لانزاک متخصص زنان و زایمان فرانسوی آن را واپس‌گرایی، تسلیم در برابر ارزش‌های گذشته و مغایر آرمان‌های انقلاب ۱۹۶۸ توصیف کرده‌است.

 

 

ترمیم پرده بکارت,نی نی سایت ترمیم بکارت,ترمیم پرده ی بکارت,بکارت ترمیم شده,ترمیم پرده بکارت در مشهد,ترمیم بکارت,جراحی ترمیم بکارت,قیمت ترمیم پرده بکارت,هزینه ترمیم پرده بکارت,پرده بکارت ترمیم شده,آیا پرده بکارت ترمیم میشود,ترمیم پرده بکارت با لیزر,تشخیص پرده بکارت ترمیم شده,دکتر ترمیم بکارت,عمل ترمیم بکارت,cytotec باعث ترمیم بکارت می شود,cytotec باعث ترمیم بکارت میشود,cytotec باعث ترمیم پرده بکارت میشود,آیا براز ترمیم بکارت گواهی سلامت میدهند,آیا ترمیم بکارت قابل تسخیص است,آیاآسیب رسیدن به پرده بکارت با گذشت زمان ترمیم میشود,ادرس مراکز برای ترمیم بکارت,ایا بکارت حلقوی ترمیم دارد,ایا دکتر میتواند بکارت حلقوی را ترمیم کند,ایا پرده بکارت خودش ترمیم میشود,بکارت آسیب دیده قابل ترمیم است,ترمیم بکارت تهرات رفایی,ترمیم بکارت و تبادل نظر,ترمیم خراش پردده بکارت,ترمیم سوختگی واژن و پرده بکارت,ترمیم پرده بکارت ایا خون میاد مث دفعه اول,ترمیم پرده بکارت با لیزر چیست,ترمیم پرده بکارت در بوشهر,ترمیم پرده بکارت و تنگی واژن,ترمیم پرده بکارت چندساعت طول میکشه ایاباید بسترس شدیاخیر,ترمیم کردن پرده بکارت,روش ترمیم پرده بکارت درخانه,زمان ترمیم پرده بکارت,شماره فروشندگان قرصها ترمیم بکارت,شماره پزشک زنان برای ترمیم بکارت,مدت زمان استراحت بهد از ترمیم پرده بکارت,معرفی پزشک برای ترمیم بکارت,معرفی پزشک برای ترمیم بکارت اهواز,نحوه ترمیم بکارت,هرینه ترمیم پرده بکارت,هزینه ترمیم بکارت بالیزرچقد,هزینه ترمیم بکارت چقدر است,هزینه ی ترمیم پرده بکارت,پاسخ پرسش درباره ترمیم بکارت سال 97,پرده بکارت ارتجاعی قابل ترمیم هست,پوماد ترمیم ککنده ی پرده ی بکارت,چه موقع بعد از ترمیم بکارت میتوان راه رفت,چگونه بکارت حلقوی رو ترمیم کنیم