سوالات متداول خریداران

بله، در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید. رسیدگی و پردازش سفارش‏‌هایی که در ساعت‏‌های غیرکاری (از ساعت 19 تا 10 صبح) ثبت می‌‏شوند، در اولین ساعت‌‏های کاری روز بعد انجام خواهد شد.

بله، در این صورت سفارش شما ثبت شده و به محض تامین کالای مورد نیاز، سفارش شما برایتان ارسال خواهد شد.

بله، امکان ثبت سفارش به صورت تلفنی وجود دارد.

بله، پس از انجام مراحل خرید میتوانید با تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس گرفته و با اعلام کد سفارش، اطلاعات خرید و آدرس مورد نظر، سفارش کادوپیچ کردن کالای خریداری شده را به مسئولین پشتیبانی اعلام کنید.

پس از ثبت سفارش و نهایی شدن آن ،پیام کوتاه و ایمیل سفارش برای اعضاء ارسال می شود.

شما تنها به صورت اینترنتی می‏‌توانید پرداخت خود را انجام دهید. همه کاربران می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی و با استفاده از همه کارت‏‌های بانکی عضو شبکه شتاب در فروشگاه شب جمعه ، هزینه سفارش را به صورت آنلاین پرداخت کنند.

امکان پرداخت درب محل فقط در شهر قم امکان پذیر است.

این امکان فقط در شهر قم وجود دارد.

گاهی ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد. در این حالت معمولاً پول شما در حساب‏‌های میانی بانک است و خود بانک مغایرت‏‌ها را رفع کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌‏دهد. اگر تا 72 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

با خدمات پس از فروش تماس بگیرید (از طریق تلفن یا ارسال پیام از طریق صفحه تماس با ما) کارشناسان پشتیبانی در اسرع وقت مشکل شما را پیگیری می نمایند.

اگر کالای ارسال شده با آنچه سفارش داده‌‏ام و یا آنچه در فروشگاه دیده ام مغایرت داشت، چه اقدامی باید انجام دهم؟
با خدمات پس از فروش فروش فروشگاه تماس بگیرید (از طریق تلفن یا ارسال پیام از طریق صفحه تماس با ما) در صورت وجود این مغایرت قطعا کالای شما تعویض شده و یا مبلغ آن پس از بازگرداندن کالا عودت داده می شود.

سوالی دارید ؟
همین حالا از کارشناسان آقا و خانم ما بپرسید

چت با کارشناس آقا     |    چت با کارشناس خانم